Pielgrzymka śladem św. Franciszka z Asyżu

Pielgrzymka śladem św. Franciszka z Asyżu

W oktawie Świąt Narodzenia Pańskiego 2023 roku wspólnota sióstr św. Marii Magdaleny od pokuty z Cieplic wyruszyła na szlak św. Franciszka do Kowar i Borowic. W kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kowarach, siostry odkryły przepiękną Jubileuszową szopkę bożonarodzeniową, która została wkomponowana w wystrój całego kościoła. Siostry w samo południe Modlitwą Anielską otoczyły modlitwą ojca świętego Franciszka – ofiarując odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. „W Stajence” Dziecię Jezus otaczali aniołowie wyśpiewując: Gloria in exelsis Deo, a wszystkie zwierzęta oddawały Mu pokłon jak 800 lat temu w Greccio – pierwszej szopce Biedaczyny z Asyżu.

Następnie w drodze do Borowic siostry zatrzymały się w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu i modlitwą liturgiczną oddały cześć Bożemu Dziecięciu prosząc o pokój- et in terra pax hominibus bonae voluntatis.

Zwieńczeniem wyprawy było nawiedzenie kaplicy syna duchowego św. Franciszka – św. Jana z Dukli, która góruje w Borowicach w pobliżu domu wczasowego „Tatry”. Została tam postawiona przez rodzinę państwa Jackiewiczów- jako rodzinne wotum dziękczynne. W tym pięknym miejscu można modlitwę łączyć z odpoczynkiem, napełniając płuca świeżym górskim powietrzem.