,,Czekam…”

,,Czekam…”

8 sierpnia br. zakończyła się 30 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka z Legnicy na Jasną Górę, która wyruszyła 30 lipca z legnckiej katedry. W ciągu 10 dni przez pątniczy szlak przewinęło się około 700 osób. Na Jasną Górę wędrowało też 16 księży, 7 kleryków i 4 siostry zakonne, w tym nasze siostry: s. Magdalena (przewodniczka grupy 9) i s. Sylwia. Najmłodszy pątnik – Witold z Legnicy ma niespełna rok, a najstarsi pielgrzymi ponad 70 lat. W tym roku pielgrzymom towarzyszyło hasło: „Czekam”.
Pątnicy, którzy wybrali się na szlak z Legnicy pokonali 260 km. Jednak byli i tacy, którzy dołączali do poszczególnych grup na jeden, dwa lub kilka dni z powodu braku urlopu lub problemów ze zdrowiem.  W tym roku pątnikom przyszło wędrować w bardzo trudnych warunkach. Już w pierwszym dniu, w sobotę (30 lipca), towarzyszył im ulewny deszcz. Był to deszcz łask, jak mówią jedni, inni dodają oczyszczenie. Później wyszło słońce i był 40-stopniowy upał oraz walka z kurzem oraz pielgrzymkowymi bąblami.W ostatnim dniu pielgrzymi zapomnieli o wszystkich dolegliwościach. Co więcej z dna swoich plecaków wyciągnęli odświętne stroje i ze śpiewem na ustach weszli na jasnogórskie błonia.
O godz. 13.00 w Bazylice Jasnogórskiej rozpoczęła się uroczysta Msza święta dziękczynna na zakończenie 30. Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki z Legnicy na Jasną Górę. Eucharystii w intencji wszystkich pielgrzymów przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski z udziałem ponad 40. księży wśród których obecni byli także byli przewodnicy: ks. Marian Kopko i ks. Mariusz Majewski. Warto dodać, iż Mszę św. Biskup legnicki sprawował w dniu swoich 65. urodzin.