Spotkanie z Rut moabitką

Spotkanie z Rut moabitką

26 lutego 2022 r. późnym popołudniem w Domu Generalnym Zgromadzenia sióstr św. M. Magdaleny od Pokuty w Lubaniu odbyło się kolejne spotkanie kobiet w ramach Diecezjalnego Duszpasterstwa Kobiet, w które czynnie od kilku lat angażują się siostry magdalenki. Spotkanie odbyło się według stałego programu, czyli Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, posiłek, konferencja oraz dzielenie się treściami, które w sposób szczególny poruszyły umysły i serca pań podczas słuchania Słowa Bożego. Kolejny rok panie pochylają się nad kobietami w Biblii, zgłębiając ich życie, postawy a przede wszystkim ich relację z Bogiem oraz próbują zaczerpnąć dla siebie to, czego mogą nauczyć
się z postaw biblijnych bohaterek. Tego dnia ks. Krzysztof Żmigrodzki przybliżył paniom postać Rut moabitki, która jest figurą Maryi w Starym Testamencie.
Rut, której imię znaczy „Przyjaciółka”, stała się  przyjaciółką swej teściowej Noemi, ale też stając się z niewolnicy oblubienicą, okazała się prawdziwą przyjaciółką Boga, który ją wybrał i ukochał, a którego figurą w Księdze Rut jest Booz. Nie zabrakło w czasie dzielenia również wyrażanych przez panie emocji i troski związanej z wydarzeniami na Ukrainie. Znalazło to także odbicie w modlitwach o pokój i opamiętanie dla Rosji.