Spotkanie z Jude i Veronica Antoine w Domu Słowa

Spotkanie z Jude i Veronica Antoine w Domu Słowa

W niedzielę wieczorem, 24 września br., w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej „Dom Słowa” w Legnicy, miało miejsce piękne wydarzenie. Najpierw Diakonia Ewangelizacji poprowadziła godzinną modlitwę uwielbienia i powierzała Trójcy Świętej dzieło głoszenia Dobrej Nowiny w  diecezji legnickiej, a następnie JUDE ANTOINE – świecki ewangelizator z Kuala Lumpur w Malezji – podzielił się swoim doświadczeniem wiary i misji. Pochodzący z kraju, gdzie zdecydowaną większością są muzułmanie, Jude wraz z żoną Veronica od wielu lat głosi wiarę ludziom na wszystkich kontynentach. Wielokrotnie też spotykał się w Polsce z tymi, którzy pragną spotkać i poznać Jezusa. Działa w ten sposób jako katolik, poruszony ewangelicznym zapałem w Kościele Katolickim. Znany jest szczególnie w środowiskach odnowy charyzmatycznej.

W Legnicy w modlitwie i spotkaniu z nim uczestniczyły także siostry magdalenki, z przełożoną generalną s. Wiesławą na czele. W żywym przepowiadaniu kerygmatu, czyli Dobrej Nowiny o  zwycięstwie Ukrzyżowanego Chrystusa, który dalej żyje i działa w mocy Ducha Świętego, Jude Antoine wskazał na cztery istotne etapy drogi wiary. Pierwszym jest przedstawienie nam Jezusa. Drugim – osobiste spotkanie z Jezusem. Trzecim etapem jest nawrócenie (przyjęcie sposobu myślenia i życia Jezusa). A czwartym – misja, przekazywanie wiary, radosne głoszenie Jezusa innym ludziom. Według obserwacji ewangelizatora z Malezji, w Polsce brakuje wspólnotom wejścia w czwarty etap. W Polsce przyjęliśmy wiarę i na tym się zatrzymaliśmy. I z tego też powodu brakuje ewangelicznej radości związanej z misją. Gotowość dzielenia się wiarą roznieca apostolski zapał i daje radosne usposobienie wewnętrzne. Jeśli przekazujemy wiarę, przekraczając nasze dotychczasowe ramy życiowe, objawia się w nas pociągająca radość i pogoda ducha, pomimo problemów, które także przeżywamy. Wówczas ludzie pytają: Skąd oni to mają? Skąd w nich ta radość i pokój serca? Skąd w nich ta zdolność do przebaczenia? Sam nasz widok pobudza ich do pytań i refleksji. I można im obwieścić tajemnicę wiary – prawdę o Jezusie.

Spotkanie zwieńczył błogosławieństwem i rozesłaniem biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, który także był uczestnikiem tego wydarzenia.