Pójdę…

Pójdę…

Nie jest przypadkiem, że siostry magdalenki od pokuty ukończyły nagrywanie pierwszej swojej płyty w tygodniu, kiedy cały Kościół modli się o święte i liczne powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Przed laty, w czasie rekolekcji w Chojnicach, znany ugandyjski charyzmatyk-o John Bashobora, powiedział naszym siostrom, które zaangażowały się w muzyczną oprawę tego spotkania, by nagrały płytę, a wtedy „sypną się nowe powołania”.
Choć kryzys z powołaniami trwa w Kościele od wielu lat, pomysłu o. Bashobory nie udało się wcześniej zrealizować. Pragnienie  jednak jego zrealizowania wciąż tkwiło w głowach i sercach sióstr. Okazja, którą magdalenki odczytały jako znak od  Pana Boga, nadarzyła się, gdy przyjechał do Lubania ks. Grzegorz Pawlak, którego Ksiądz Biskup Zbigniew skierował do klasztoru jako kapelana sióstr na czas pandemii koronawirusa. Ubogacając siostry słowem w czasie codziennej Eucharystii, wspomniał On, że nagrał wiele płyt i słuchając śpiewów sióstr w kaplicy zakonnej, zaproponował, by i siostry spróbowały w tym swoich sił. Z pomocą księdza udało się to uczynić. Nie jest to profesjonalne nagranie, gdyż za studio posłużył siostrom refektarz zakonny, w którym do dyspozycji miały jeden mikrofon, także umiejętności instrumentalne i wokalne sióstr są raczej skromne. Jednak udało się podzielić czymś, co siostro w duszy gra. Z pomocą w realizacji tego pragnienia pośpieszył ks. Grzegorz akompaniując na fortepianie oraz Julia Hryniewiecka podgrywając pięknie na skrzypcach. Na tej amatorskiej płycie nie ma żadnych kompozycji sióstr a jedynie same covery, czyli nowe aranżacje starszych i nieco nowszych piosenek religijnych. Siostry magdalenki tymi utworami po prostu się modlą i słuchaczy chciałyby zaprosić do współudziału w tej modlitwie. Chcą nią podziękować Panu Bogu za dar istnienia od wielu wieków Zgromadzenia i dedykują płytę w związku z obchodzonym w tym roku Jubileuszem 700.lecia klasztoru magdalenek od pokuty w Lubaniu swoim świątobliwym poprzedniczkom, dla których śpiew i muzyka były zawsze bardzo ważnym elementem w oddawaniu chwały Bogu. Tytuł płyty „Pójdę” nawiązuje do pierwszej pieśni na krążku, która śpiewana jest w Zgromadzeniu przy okazji różnych uroczystości i ślubów zakonnych, którą też ponawiają wolę kroczenia za Chrystusem po Jego drogach.
Przeżywany obecnie w świecie trudny dla wszystkich czas jest dobrą okazją, by zastanowić się co w życiu najważniejsze, za kom warto pójść. Teksty piosenek wyśpiewywanych przez siostry magdalenki podsuwają  niejako odpowiedź.