Ferie w klasztorze

Ferie w klasztorze

W niedzielę 27.01.2019 r wiele dzieci i młodzieży z naszej diecezji rozpoczynało ferie zimowe. Dziewiętnaście dzielnych niewiast postanowiło pierwszy tydzień odpoczynku spędzić w naszym klasztorze w Lubaniu, na dniach skupienia. Tematem przewodnim był fragment z Księgi Przysłów „Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły.” Przez kolejne dni przeprowadzały nas Miriam – siostra Mojżesza, Rut Moabitka i Dzielna niewiasta z Księgi Przysłów. Rekolekcje prowadził Ks. Jakub Bochyński.
Podczas konferencji głoszonych przez Księdza, dziewczęta mogły poznać historię biblijnych bohaterek, ale też czerpać przykład z ich życia. Były również w plan wpisane prace w grupach, na których przez ćwiczenia warsztatowe dziewczyny szukały w sobie piękna i odwagi prawdziwej kobiety. Stałymi punktami dnia były Eucharystia i Adoracja NS. W plan były również wpisane wspólne modlitwy Liturgią Godzin z siostrami z wspólnoty lubańskiej i obowiązkowy codzienny spacer. A wieczorami dziewczyny integrowały się podczas wspólnych zabaw.
Jako dodatkowe atrakcje siostry zorganizowały warsztat decupage, podczas których każda z dziewczyn wykonała dla siebie drewniane pudełko oraz pracę warsztatową nad teledyskiem do wspólnie nagranej piosenki. W przedostatni dzień został zaproszony gość, Una Wabinski, która podzieliła się swoim świadectwem i odwagą życia według planu Boga, a nie swojego własnego.