Droga Krzyżowa we Wrocławiu

Droga Krzyżowa we Wrocławiu

    Po raz piąty we Wrocławiu ruszyła w Wielkim Poście Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa. Wyznaczono 14 kościołów stacyjnych, do których wszyscy są zaproszeni, aby rozważyć jedną stację. Wspólnota magdaleńska posługująca w katedrze wrocławskiej wyruszyła do Matki kościołów, aby rozważyć

I stację – Pan Jezus skazany na śmierć. To właśnie tutaj kilka miesięcy temu wznosiły się transparenty kobiet, które pod płaszczykiem wolności promowały aborcję. Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
Do innych kościołów siostry udawały się samochodem lub tramwajem. Część z nich była otwarta na oścież np. kościół franciszkański na Sołtysowicach św. Alberta Wielkiego, św. Wawrzyńca na Żernikach, kościół MB Różańcowej w Złotnikach, czy św. Jadwigi Śląskiej w Leśnicy. Tutaj rozważałyśmy III upadek Jezusa. Modlitwa za kapłanów. Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami. W rozważaniach pomagała postać św. Jadwigi, która na pięknym obrazie po lewej stronie kościoła adoruje Matkę Bożą Wniebowziętą.

Jeszcze zostały siostrom cztery stacje do rozważenia w różnych częściach miasta. Przy stacji XIV Złożenie do grobu będą się modliły za rodziny, bo jest to Parafia św. Rodziny na Sępolnie. Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami i Ty któraś współcierpiała Matko Bolesna przyczyń się za nami.