Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży we Wrocławiu zorganizowało warsztaty: „Komunikacja jako źródło stresu”. Odbywały się one w dniach 8-10 listopada 2024 roku w Kokotku. Wzięły w nich udział także siostry magdalenki: s. Bogusława Soroka i s. Beata Rusnarczyk. Wszystkich uczestników (księży, sióstr, świeckich) było 65, podzielonych na ok. 20-osobowe grupy warsztatowe. Spotkania w małej grupie pozwalały zawiązać bardzo dobrą wspólnotę i ubogacać się nawzajem wartościami duchowymi. Uczestnikom towarzyszyli Księża Biskupi. W piątek bp Maciej Małyga skierował piękne słowa powitania i wziął udział w pierwszych warsztatach. Przewodniczył też modlitwie brewiarzowej. W sobotę dojechał bp Jacek Kiciński. On także włączył się w warsztaty, wspólne posiłki i rozmowy, a przede wszystkim przewodził wieczornej modlitwie uwielbienia, po bardzo intensywnym sobotnim dniu. W niedzielę Ojciec Biskup na uroczystej Eucharystii podsumował czas warsztatów. Bardzo zaznaczył jak ważna jest obecność każdego z uczestników w tym miejscu, w którym jesteśmy na co dzień. Pięknie mówił o wartości kobiety, nawiązując do ewangelii. Widać było jak biskup bardzo starał się zauważyć każdego człowieka obecnego na tym trzydniowym spotkaniu: kapłanów, siostry zakonne, osoby świeckie i prowadzących. To było budujące świadectwo chrześcijańskiej komunikacji.
S. Beata i s. Bogusława były w różnych grupach, lecz miały okazję dzielić się w wolnych chwilach swoimi doświadczeniami i tym, czego się nauczyły. Jak zaświadcza s. Bogusława: „Usłyszałyśmy to, jak ważne w komunikacji na co dzień jest słuchanie. Słuchanie wzajemnie siebie. I jak uczyć się rozwiązywać trudne sprawy we wzajemnym szacunku. Jak i kiedy mówić: <Stop! Ja nie muszę brać wszystkiego na moje barki>. Także jako lider-przełożony grupy nie jestem sama. Mam uczyć się współpracy z innymi”. Warsztaty te były, tak można powiedzieć, adresowane do osób, które prowadzą młodzież, ale były też takie tematy i warsztaty, które można wykorzystać w codzienności w każdej pracy we wspólnocie. Każda wspólnota potrzebuje dobrej komunikacji.
Jak wspomniano na początku, uczestnicy stanowili grupę mieszaną: byli księża, siostry zakonne, świecy. „Było to dobre doświadczenie i niesamowite zawiązanie wspólnoty w tak krótkim czasie, a zarazem też poczucie bezpieczeństwa w dzieleniu się swoimi doświadczeniami. Cieszymy się, że mogłyśmy uczestniczyć w tych warsztatach i wzmocnić duchowo, jak i nabrać nowych doświadczeń” – podsumowuje s. Bogusława.