Spotkanie kobiet w Rewalu

Spotkanie kobiet w Rewalu

Dnia 11 maja w godzinach wieczornych odbyło się w Rewalu spotkanie kobiet z kolejną niewiastą Biblii, którą tym razem była matka ludzkości, czyli Ewa. Po Eucharystii i Nabożeństwie majowym panie parafii rewalskiej udały się jak zwykle do klasztoru sióstr magdalenek, gdzie miała miejsce przysłowiowa herbata, za którą kryły się różne frykasy, które panie przyniosły ze sobą. W konferencji wygłoszonej przez Księdza Proboszcza, a poświęconej biblijnej Ewie, wypłynęło wiele wątków związanych z naszą wiarą, jak problem płci, grzechu pierwszych rodziców i dziedziczenia go przez kolejne pokolenia ludzkie, czy też sprawa powtarzającej się taktyki działania złego ducha. Panie porównywały sytuację w naszym kraju na tle innych zachodnich państw, dziękując Bogu, że mieszkają w Polsce, która jeszcze w kwestiach moralności, szeroko pojętej wolności wypada pomyślnie. Po modlitwie końcowej zebrane panie zrobiły Księdzu i Siostrom ogromną niespodziankę, gdyż z pięknymi bukietami róż podziękowały za możliwość tych spotkań, które dają możliwość zdobycia wiedzy biblijnej, ale też są okazją do wymiany zdań z zakresu przeżywanej wiary. Przed sezonem zaplanowane zostało jeszcze jedno spotkanie, które odbędzie się w początkowych dniach czerwca i na które wszystkie już z utęsknieniem czekają.